سه‌شنبه 25 تير 1398   13:13:37
شما اینجا هستید :
 • ارسال به دوستان
 • چاپ
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

اخبار

 • 1398/2/5 پنجشنبه
 • جلسه مدیریت بحران شهرستان باشت برگزار شد

  جلسه مدیریت بحران شهرستان باشت به ریاست سید مسعود حسینی فرماندار باشت و حضور مدیران شهرستانی در محل فرمانداری باشت برگزار شد.
  سید مسعود حسینی فرماندار باشت دراین نشست ضمن تقدیر وتشکر از همه ادارات و نهادها که در وضعیت بحران سیل کمک و خدمات رسانی کردندگفت:کشور ما با توجه به وضعیت منطقه ای دچار بحرانهای طبیعی مثل سیل،زلزله و بعضأ آتش سوزی میشودکه در بحث آتش سوزی باید تلاش کنیم قبل از اینکه به بحران دچارشویم برنامه های اساسی دراین رابطه داشته باشیم

  وی افزود : امسال با توجه به وسعت شهرستان ونزولات آسمانی و رویش علوفات زیاد اداره منابع طبیعی و محیط زیست به تنهایی قادر به انجام خدمات در بحث آتش سوزی نیستند و همه ادارات و مدیران وهرفردی که در این شهرستان زندگی می کنند باید درکنار هم حضور پیدا کرده وکمک کنندکه این طبیعت بکر و منابع در شهرستان از بین نرود .
  حسینی ضمن بیان اینکه پیشگیری بهتر از درمان است گفت: ادارات باید تیم بحران تشکیل داده وکارشناس بحران را تعیین کرده وآماده باشند که در مواقع بحران و نیاز از آنها استفاده شود .
  فرماندار باشت اظهار کرد :ازظرفت های NGO هایی که در سطح شهرستان هستند ، دوستداران طبیعت، همیاران،دهیاران وشوراها، ظرفیت پایگاهها ،پیمانکاران بخواهیم که در مواقع بحران آتش سوزی همه پای کار باشند .
  وی با بیان اینکه ۳۰تا۴۰در صد از آتش سوزی ها مربوط به کشاورزانی است که برای کشت دوباره زمین خود نخاله ها و پس ماندهارا آتش میزنند گفت: جهاد کشاورزی بایدبا برگزاری کلاس توجیهی و یا نوشتن بنر برای کشاورزان به آنها گوشزد کند که این کار بسیار خطرناک بوده و ممکن است باعث ایجاد خسارتهای جبران ناپذیری شود.
  فرماندار باشت ادامه داد:کمبودها و ظرفیتهای شهرستان را در ستاد بحران استان اعلام و درخصوص دمنده ها به مدیر کل منابع طبیعی و محیط زیست گوشزد خواهیم کرد که با توجه به شرایط شهرستان خریداری کنندوهمچنین پیگیری خواهیم کرد که بتوانیم در موقع نیاز از بالگردها استفاده کنیم .


  آرشیواخبارRSS
  نسخه قابل چاپ
  مجری سایت:شرکت سیگما